WIOSENNA PROMOCJA
-10% NA PAKIETY

Komora Hiperbaryczna Sopot

ponad 0
WYKONANYCH SESJI TLENOTERAPII
from 0 min
DURATION OF SESSION
0 %
HIGH OXYGEN CONCENTRATION
0 db
LOW NOISE LEVEL

Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Komora hiperbaryczna jest bardzo szczelnie zamkniętym urządzeniem, które dostarcza pacjentowi tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. Służy do przyspieszania procesów takich jak gojenie ran i wspomaga odżywienie komórek organizmu. Tlen jest bodźcem do rozpoczęcia procesów naprawczych, nawet dla nieukrwionych miejsc w organizmie. Terapia niesie za sobą regenerację komórek, dzięki czemu przyspiesza rehabilitację. Dla wydolności organizmu szczególne znaczenie ma właśnie odpowiednie dotlenienie mózgu oraz komórek. Podczas jednej sesji dotlenione zostaje całe ciało, a tlen dociera nawet do nieukrwionych miejsc organizmu. Poprawia to ogólne odżywienie, a tlen pobudza komórki do regeneracji. Wysokie stężenie tlenu podawane w warunkach podwyższonego ciśnienia niesie za sobą wiele pozytywnych skutków zdrowotnych.

Jak wygląda sesja w komorze hiperbarycznej?

Łagodna tlenoterapia hiperbaryczna jest zabiegiem polegającym na oddychaniu w komorze hiperbarycznej skoncentrowanym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia.

Ciśnienie w komorze hiperbarycznej jest stopniowo zwiększane do wartości 1,34 ATA. W trakcie zabiegu pacjent oddycha czystym tlenem, podawanym również pod zwiększonym ciśnieniem. Podczas terapii hiperbarycznej pacjent przebywa w pozycji leżącej. Połączona moc zwiększonego ciśnienia i zwiększonego stężenia tlenu sprawia, że gaz ten z większą łatwością przedostaje się do płynów ustrojowych: krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego, który odżywia mózg i rdzeń kręgowy. Dostarczenie zwiększonej ilości tlenu do gorzej ukrwionych miejsc zwiększa szansę na ich regenerację. Komora jest szczelnie zamknięta, dlatego pacjent otrzymuje maksymalną dawkę tlenu. Takie rozwiązanie pozwala maksymalnie przyspieszyć procesy regeneracji, co jest szczególnie ważne podczas rekonwalescencji lub gojenia się urazów.

Komora jest wyposażona w otwory, aby w trakcie zabiegu operator komory mógł utrzymywać stały kontakt wzrokowy i dźwiękowy z pacjentem. „Zanurzanie” i „wynurzanie” przebiega bardzo powoli, aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia w uszach (podobne do tych, jakie odczuwamy podczas lotu samolotem przy starcie i lądowaniu). Komora jest przestronna i wygodna oraz na tyle jasna, że można w niej czytać książkę oraz na tyle przytulna, by móc w niej zasnąć. Warto pamiętać, że do środka może wejść opiekun wraz z dzieckiem.
W naszym gabinecie posiadamy komorę 2-osobową DUO, z której możesz korzystać wraz z dzieckiem lub z osobą towarzyszącą.

Sesja: 

 • Zabieg hiperbaryczny zajmuje od 60 do 90 minut
 • During this time the body is saturated with oxygen
 • Angiogenesis is improved, oxygen supply to tissues is increased
 • All the most important cells in the body are oxygenated 
 • Increased pressure stimulates and regulates oxygen levels in the body
 • Capillaries widen, new pathways for blood are created
 • The body regenerates faster and resistance increases

O komorze hiperbarycznej:

 • Przestronne wnętrze, komora w środku ma 100cm średnicy co pozwala na pozycję siedzącą lub leżącą.
 • Cztery okienka niwelują uczucie zamknięcia.
 • Jasna obudowa pozwala na przenikanie światła do środka, więc np. czytanie książki jest komfortowe. Zapraszamy z ulubioną poduszką, książką, gazetą lub tabletem.
 • W komorze mogą przebywać 2 osoby równocześnie w komfortowych warunkach. (np. rodzic z dzieckiem)

Zalety i wskazania do terapii hiperbarycznej​

W Polsce terapia hiperbaryczna dopiero zyskuje na popularności. Wspomaga ona regenerację po wszelkiego rodzaju urazach neurologicznych oraz innych problemach zdrowotnych. Dodatkowo przyspiesza gojenie po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach, infekcjach na tle grzybiczym oraz bakteryjnym. Tlen leczy również stany zapalne i działa przeciwbólowo. Wspomagana jest również rekonwalescencja w rehabilitacji kardiologicznej oraz przy leczeniu urazów na tle neurologicznym. W terapii hiperbarycznej leczone są również schorzenia o podłożu fizycznym. Zabieg poprawia ogólne samopoczucie, a dodatkowo ma ogromne znaczenie w zabiegach medycyny estetycznej.

 • poprawia wydolność organizmu
 • opóźnia procesy starzenia
 • pomaga przy zatruciach tlenkiem węgla
 • wpływa na regenerację komórek macierzystych, co jest szczególnie ważne przy takich schorzeniach jak choroby Alzheimera
 • wspomaga leczenie chorób układu oddechowego, jak np. rozedma płuc
 • niweluje bóle w okolicach klatki piersiowej
 • wpływa na trudno gojące się rany i przyspiesza procesy naprawcze
 • leczy urazy mięśniowo-szkieletowe
 • wspomaga prace naczyń krwionośnych

Jakie skutki przynosi tlenoterapia hiperbaryczna
pacjentom po COVID-19?

Terapia hiperbaryczna pozwala skutecznie pozbyć się wirusów i bakterii, które namnażają się w organizmie. Poprawia pracę układu oddechowego, co w widoczny sposób przekłada się na wydolność oraz lepszą odporność. Wspomaga przy tym wiele innych układów, np. krwionośny czy sercowo-naczyniowy. Dzięki zwiększonej regeneracji komórek ciała, komora hiperbaryczna sprawdza się u osób powracających do formy po przebyciu COVID-19.

Kardiologia

Nie tylko wspomaga pracę zdrowego serca, ale także poprawia efekty leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego: zwiększa dopływ tlenu do serca pomagając przywrócić krążenie w obszarach z zakrzepami oraz zapobiega uszkodzeniom i atakom mięśnia sercowego, m. in.
u osób z zespołem wieńcowym.

Neurologia

Dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność. Redukuje obrzęki mózgu, stymuluje pracę całego układu nerwowego, pobudza do życia oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie uśpionych komórek, poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu. Wspomaga rehabilitację po wylewach i udarach.

Autyzm

Amerykańscy lekarze z dumą relacjonują efekty tlenoterapii, podkreślając wyraźnie zauważalną poprawę stanu dzieci z autyzmem – lepszy kontakt wzrokowy, usprawnienie funkcjonowania społecznego i rozumienia języka.

Sport

Gwarantuje szybszą regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukuje deficyt tlenowy i pozwala szybciej wrócić do formy po ewentualnej kontuzji. Zwiększa się także ilość molekuł ATP oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni. Poprawia metabolizm i zmniejsza poziom odwodnienia organizmu.

Odmłodzenie

Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się! Działa stymulująco na fibroblasty, które odpowiedzialne są za syntezę m. in. kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze. Spowalnia proces degeneracji ustroju i doprowadza składniki odżywcze do odległych i niedotlenionych komórek ciała.

Onkologia

Dzięki zwiększonemu dotlenianiu komórek i lepszemu dostarczaniu składników odżywczych do tkanek, wspomaga ich rewitalizację, zapobiegając uszkodzeniom dążącym do powstania nowotworów. Wspomaga profilaktykę podczas leczenia.

Układ kostno-stawowy

zwyrodnienia stawów, zapalenie stawów, reumatyzm, wysunięcie się dysku, bóle stawów, bóle lędźwiowe, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, osteoporoza.

Układ nerwowy

depresja, rwa kulszowa, nerwowość, Parkinson, zaburzenia snu, senność, zmęczenie, negatywne działanie stresu, zaburzenie widzenia, problem z koncentracją

Układ krążenia

serce, nadciśnienie tętnicze, arytmia, zaburzenia krążenia, żylaki, hemoroidy, choroba wieńcowa,

Układ hormonalny

tarczyca, obrzęki, polipy, duszności

Układ mięśniowy

odleżyny, bóle mięśniowe, bóle pleców (napięcia mięśniowe), napięcia karku

Układ moczowo-płciowy

spadek libido, bóle miesiączkowe, kamienie nerkowe, prostata, leczenie niepłodności

Inne:


Bóle głowy, obrzęk limfatyczny, cellulit, zatrzymanie starzenia komórek skóry.

Przeciwskazania

Zapalenie zatok obocznych nosa, ostre schorzenie uszu, drgawki, ciąża, wysoka temperatura, wrodzona sferocytoza, zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej i układu oddechowego, odma płuc, rozrusznik serca, leczenie cis-platyną, zapalenie nerwu wzrokowego, choroba płuc z retencją dwutlenku węgla, krwotoki.

PRICE LIST

Book your first treatment or order cheaper in the package

Call now 535 108 727

60 min sesje tlenoterapii w Sopocie

Pierwszy Seans

60 min

130

dla nowych klientów

Package

5 seansów

135

cena za 60 min

Package

10 seansów

125

cena za 60 min

Package

20 seansów

115

cena za 60 min

90 min sesje tlenoterapii w Sopocie

Pierwszy Seans

90 min

155

dla nowych klientów

Package

5 seansów

155

cena za 90 min

Package

10 seansów

150

cena za 90 min

Package

20 seansów

140

cena za 90 min

Zalety i wskazania do terapii hiperbarycznej​

.

Skorzystaj ze stałych rabatów na tlenoterapię

kdr-logo
oks-logo

HEALTH

Different medical measures to improve fast recovery are used to support the treatment. Regular hyperbaric oxygen therapy is one of such facilitations, because the action of concentrated oxygen improves the functioning of the circulatory system. Hyperbaric oxygen therapy should be kept in mind at a time when we are exposed to the fight against infections and viruses.

 • improve blood flow and prevent atherosclerosis 
 • increase metabolism 
 • stimulate the nervous system 
 • prevent stroke 
 • strengthen immunity

SPORT

Physical effort causes the release of large amounts of endorphins, i.e. hormones of happiness, and also has a very positive effect on lung capacity. The awareness that we are working on ourselves and on our silhouette strengthens self-esteem. In order to complete workouts and eliminate muscle acidification, we recommend hyperbaric oxygen therapy. Do you want to experience the healing power of oxygen? Ask about treatment passes and get a discount.

 • The World Anti-Doping Agency has recognized hyperbarism as a legal doping
 • it is used by athletes around the world
 • oxygenation reduces muscle fatigue
 • hyperbaric oxygen supports the proper functioning of the respiratory system
 • regular use of hyperbaric oxygen therapy increases performance during hard training treningów

WIDE RANGE OF APPLICATIONS

Komora Hiperbaryczna Kraków URODA

bone damage, osteoporosis

Hiperbaryczna Tlenoterapia Kraków CENNIK

neurological problems

Hiperbaryczna Tlenoterapia Kraków CENNIK

transplants and difficult-to-heal wounds

Komora Hiperbaryczna Kraków KONTAKT

anemia, thrombocytopenia

Hiperbaryczna Tlenoterapia Kraków KONTAKT

low immunity, Lyme disease

Komora Hiperbaryczna Kraków BORELIOZA

convalescence after dental procedures

Hiperbaryczna Tlenoterapia Kraków SPORT

sluggish organ function

Komora Hiperbaryczna Kraków SPORT

depression and low blood pressure

SENIORS

Hiperbaryczna Tlenoterapia Kraków CENNIK

For seniors, hyperbaric oxygen therapy is becoming one of the primary methods of health care. With a general decrease in immunity, it is advisable to complement medical therapy with regular hours of relaxation in a hyperbaric chamber. Hyperbaric oxygen therapy supports metabolism and immunity. Feel how your body regenerates! Contact us to learn more about the benefits of concentrated oxygen.

 • support in regeneration and faster recovery
 • faster post-traumatic convalescence
 • counteracting the effects of stroke, atherosclerosis and cerebral paralysis 
 • improving the functioning of the immune system
 • support for people with rheumatism, Alzheimer’s disease, Parkinson’s disease and chronic diabetes
Tlenoterapia Hiperbaryczna Kraków ZASTOSOWANIE
Tlenoterapia Hiperbaryczna Kraków AUTYZM

BEAUTY

Tlenoterapia Hiperbaryczna Kraków AUTYZM
Improve your metabolism in a hyperbaric chamber. Allow oxygen molecules to function freely in your bloodstream. The effects of hyperbaric oxygen therapy will allow you to have a restful night’s sleep, and with subsequent treatments to supplement collagen deficiency. Stem cells, which are the building block of hair, skin and nails, reproduce properly only when exposed to oxygen. Make a gift to your loved ones - ask about treatment vouchers and passes at a special price.
 • take care for metabolism and slender silhouette
 • improve blood flow in the body
 • fight germs from the inside
 • support your mood and well-being
 • slow down the skin ageing processes skóry

RESTORE YOUR STRENGTH AND CONDITION

 • cleansing the body of toxins
 • renewal of dormant body forces
 • improving the results of post-surgical rehabilitation
 • counteracting the effects of chronic conditions
 • elimination of diabetic complications of the so-called diabetic foot
 • acceleration of post-traumatic convalescence
 • oxygenation of the body and fighting against chronic fatigue, stress
 • strengthening body metabolism
 • eliminating the effects of physical exhaustion
 • prevention of skin problems

AUTISM

Komora Hiperbaryczna Kraków BORELIOZA
Research that was conducted in the United States on individuals with the autism spectrum confirms the effectiveness of hyperbaric chambers.As tests have shown, individuals in all stages of autism have indicated improvements in concentration, memory skills, and support in the behavioral process. It is worth noting that our chambers are light and spacious. Parents with children are welcomed to participate in treatments.
 • significant improvement of the immune system function
 • support of the learning process and concentration
 • improved adaptation in the new environment
 • milder response to sudden stimuli, e.g. sound, light
 • person with the spectrum shows improvement when interacting with the public otoczeniem
Komora Hiperbaryczna Kraków BORELIOZA
Hiperbaryczna Tlenoterapia Kraków ZASTOSOWANIE

LYME DISEASE

Hiperbaryczna Tlenoterapia Kraków ZASTOSOWANIE
Tick season is back much sooner than we thought due to the lack of cold temperatures. It is worth protecting yourself from infection by dressing appropriately for a walk. If you are already taking medicines against Lyme disease, but you are not getting the desired results of treatment – hyperbaric oxygen therapy will help you eliminate the anaerobic bacteria that cause Lyme disease spirochetes.
 • after a series of exposures to oxygen, the bacteria are released from the body
 • regeneration increases and well-being improves
 • the body is supported in convalescence after infection 
 • psyche and well-being of the cured person gradually returns to the state of

Additional health-promoting aspects

Komora Hiperbaryczna Kraków AUTYZM

more energy and better well-being

Tlenoterapia Hiperbaryczna Kraków AUTYZM

better skin and muscle condition

Tlenoterapia Hiperbaryczna Kraków SPORT

improved oxygenation of tissues

Tlenoterapia Hiperbaryczna Kraków CENNIK

better sleep, regeneration

WHAT DOCTORS THINK ABOUT IT

Tlenoterapia hiperbaryczna uzyskała powszechny szacunek w środowisku lekarskim i ma na świecie tysiące wykształconych specjalistów w tej dziedzinie.

Ostatnio modna „terapia normobaryczna” jest niestety często mylona z terapią hiperbaryczną, a nie są to te same terapie i skuteczność ich jest nieporównywalna na korzyść terapii hiperbarycznej (HBOT).

Komora Hiperbaryczna Kraków SPORT

Prof. Stephen Thom

University of Pennsylvania School
of Medicine

“Hyperbaric oxygen therapy is the safest way to increase the circulation of stem cells in the body, much safer than any of the pharmaceutical options.”

Tlenoterapia Hiperbaryczna Kraków ZASTOSOWANIE

Jeffrey Niezgoda, PhD

Director of the American College
of Hyperbaric Medicine

“Hyperbaric oxygen therapy can produce astonishing results, amazingly improves the effects of treatment, and should absolutely be used to complement standard therapy for a variety of conditions.”

QUESTIONS AND ANSWERS

Hyperbaric oxygen therapy treatments should be avoided by:

 • pregnant women
 • persons with pacemakers
 • patients after thoracic surgery
 • persons with pneumothorax or certain lung diseases
 • patients suffering from cold or fever
 • persons suffering from otitis
 • persons suffering from inflammation of the optic nerve
Cancer diseases are a very individual issue. Hyperbaric oxygen therapy can help, but also harm. If you suffer from cancer, you absolutely have to consult your attending physician.

Nie obawiaj się, zabieg nie jest stresujący. Sesje są odświeżające i relaksujące nawet dla osób z klaustrofobią. Komory są wyposażone w siedem dużych okien. Cały zabieg jest także kontrolowany przez personel gabinetu. Zapewnią oni stały kontakt wzrokowy jak i głosowy.

Sesja tlenoterapii hiperbarycznej przebiega w czasie od 60 do 90 minut, w zależności od potrzeb osoby korzystającej. Pierwszym krokiem jest stopniowe wprowadzenie osoby korzystającej z komory w warunki podwyższonego ciśnienia. Proces ten zajmuje około 10 minut. Proces ten zajmuje około 10 minut, podczas, którego można się całkowicie zrelaksować. Proces tego wyciszenia zajmuje najdłuższy czas: od 40 do 60 minut. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, w komorze mogą przebywać dwie osoby, np. rodzic z dzieckiem.

A very important aspect is what kind of ailments you or your loved one are currently suffering from. We recommend at least three treatment sessions. For greater effectiveness, in severe cases, we recommend a package of twenty treatments

Mogą być to nudności, zmęczenie, ból głowy. Wszystko to jest efektem zbyt gwałtownej zmiany ciśnienia. Nasi certyfikowani opiekunowie gabinetu zostali przeszkoleni tak, by skutki nie nastąpiły. Na dodatek komory wykorzystują technologię przerw w dostawie tlenu, co niweluje ryzyko zatrucia tlenem.

Our Partners
See who we work with regularly

BOOKING

Book now by calling 535 108 727
or use the form below

Rezerwacja Internetowa

Istnieje możliwość rezerwacji terapii hiperbarycznej poza godzinami otwarcia gabinetu